1873
Historia marki King Oscar zaczyna się od Stavanger Canning Company. Czterech szanowanych mieszkańców Stavanger założyło w 1873 roku fabrykę konserw. W Stavanger konserwy pojawiają się dość późno, ale dzięki otwarciu fabryki miasto to później zacznie być nazywane w Norwegii „miastem konserw”.
1880
Norwegia eksportuje pierwszą puszkę sardynek. Okres od 1880 roku do końca wieku to początki przemysłu rybnego w Norwegii. Metody produkcji były dość proste, a produkowane ilości stosunkowo niewielkie, ale już w roku 1880 rozpoczęto eksport ze Stavanger.
1893
Norweskie wędzone sardynki zostają wprowadzone na amerykański rynek i do kilku innych krajów podczas Wystawy Światowej w Chicago. Sardynki z Norwegii są naprawdę gotowe zawojować świat!
1902
Król Szwecji i Norwegii Oscar II udziela nam pozwolenia na użycie swojego nazwiska i wizerunku na puszkach sardynek. Jest to krok milowy, dzięki któremu marka przyjmuje nazwę King Oscar.
1903
Jeden z największych producentów konserw na świecie – Christian Bjelland – rozpoczyna eksport sardynek firmy King Oscar do Stanów Zjednoczonych. Za swoje zasługi dla norweskiego przemysłu przetwórczego w 1907 roku zostaje Rycerzem Pierwszej Klasy otrzymując norweski order świętego Olafa. Zdanie „bez zbędnego gadania, poproszę o puszkę Bjellanda” staje się znanym przysłowiem w Norwegii.
1920
W tym roku, po kilku różnych wersjach, portret Króla Oscara przybrał swój obecny wygląd. Marka King Oscar umacnia swoją pozycję na rynku amerykańskim i brytyjskim, a tym samym King Oscar staje się sławny na całym świecie!
1950
Sardynki King Oscar uzyskują certyfikat żywności koszernej, to stanowi dodatkowy wyznacznik jakości, ponieważ jedynie najczystsze produkty osiągają ten status.
1965
Marka King Oscar wkracza na rynek japoński. Obecnie możemy z dumą powiedzieć, że jesteśmy najpopularniejszą marką sardynek z importu w tym kraju.
1981
Jedenastu norweskich producentów konserw dołącza do Norway Foods – właściciela marki King Oscar. Nasza firma jest teraz jeszcze większa!
1996
Firma Norway Foods zostaje zakupiona przez Rieber & Søn ASA – jedną z wiodących firm spożywczych obecną na wielu rynkach na całym świecie.
1998
Marka King Oscar ponownie wkracza na rynek norweski i po raz pierwszy zostaje wprowadzona na rynek polski.
1999
Marka King Oscar wchodzi na rynek czeski, węgierski i rumuński. Czas dać naszym przyjaciołom ze wschodu okazję do delektowania się naszymi słynnymi na całym świecie produktami rybnymi.
2001
King Oscar wchodzi na rynek słowacki, a także ponownie na rynek rosyjski, na którym była obecna już na początku dwudziestego stulecia.
2002
King Oscar obchodzi swoje setne urodziny. Niech żyje King Oscar! Jak ten czas leci …
2014
King Oscar zostaje kupiony przez Thai Union, jedną z wiodących na świecie firm produkujących owoce morza.